ВИЦ

Блажо читајќи весник и се обраќа на својата сoпруга Мара:
- Маро, дали знаеш дека жените изговараат по 30 000 зборови дневно а мажите 15 000?
Мара му одговара:Лесно е да се објасне тоа, секогаш треба на мажите да му се повтори истата работа два пати.Блажо се врти на кај неа и и вели: Како!?

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 18 Март 2016 12:10 Македонија
Тиквешкото езеро е полно со убавини и ретки суштества

Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...Температурата на водата од 24 целзиусви степени е одлична за летото како дестинација за релаксација и уживање, таму може да се занимавате со разни видови спортови или едноставно да се капете.

Има пет видови на лилјаци, посебни видови на птици грабливки, пештери богати со сталактити и сталакмити, итн.

Во нашата Македонија има многу места кои вреди да се посетат но Тиквешкото Езеро е вистинско место за релаксација. Температурата на водата од 24 целзиусви степени го прави Тиквешкото Езеро погодна летна дестинација за разни видови спортови или за уживање во капењето.

Posted by Ја сакам Македонија on Friday, March 18, 2016
Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...