Четврток, 22 Јуни 2017 10:42 Македонија
Нашиот Зоран Радически разговара на 21 јазик со холандски полиглот

Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зоран Радически...Двајцата слободно можат да разговараат како сакаат. На ова видео разговараат на 21 јазик, а Зоран знае дури 35 јазици.

Погледнете ги различните јазици на следните минути:

1) 0:00 English
2) 0:16 Spanish
3) 1:10 Brazilian Portuguese
4) 1:37 Dutch
5) 2:11 French
6) 2:33 Mandarin
7 3:30 Thai
8) 3:42 Russian
9) 4:12 Hebrew
10) 4:22 Arabic
11) 5:01 Tagalog
12) 5:38 Korean
13) 6:04 Danish
14) 7:14 Vietnamese
15) 7:30 German
16) 9:19 Albanian
17) 10:08 Croatian
18) 10:49 Macedonian
19) 11:20 Greek
20) 11:33 Serbian
21) 11:59 Bulgarian

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...