Петок, 16 Јуни 2017 08:28 Мода & Убавина
Сакате ли долга и бујна коса?

Опашката е наједноставна фризура за летото...Меѓутоа, проблем е што опашката им стои убаво само на жените со долга и бујна коса. Ако вие немате бујна коса, не значи дека треба да се откажете од оваа едноставна фризура, затоа што постои трик за да ја нправите косата долга и бујна.

Трикот е во начинот на врзување на опашката, треба да ја разделите косата и горниот дел да го врзете со гумичка, а потоа истото да го направите и со долниот дел. Потоа двете опашки ги спојувате со една гумичка. Така добивате и густина и волумен на косата, а ништо нема да се познава. Погледнете на видеото:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Пејачката Џенифер Лопез (47) знае како да привлече внимание...
Ким Кардашијан обожава модели со кои максимално ги истакнува своите облини...
Опашката е наједноставна фризура за летото...
Едноделните костими за капење понекогаш се повеќе провокативни од бикините...
Во 80-те години овие чанти беа хит во цел свет...
Џенифер Лопез можеби има 47 години, но се уште е ненадминлива со своите модни комбина...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Италијанецот по се изгледа дека е решителен во намерата да не се...
СП 2018 | Репрезентацијата на Албанија е во потрага по нов селектор, а како...
Италија | Интересен видео детаљ ни пристигнува од Соединетите Американски Д...
Италија | Италијанскиот шампион ќе издвои 30 милиони евра за интернационале...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тука имате мноштво девојки на располагање, кои не се двоумат за да се соблечат пред к...
Мачката Кристина Алберт ќе ве заведе со своето совршено тело...
Роза ќе го даде својот максимум за да бидете задоволни од нејзиниот перформанс во кре...