ВИЦ

Ало,докторе,Ве молам дојдете веднаш!Жена ми доби напад на слепото црево!
Невозможно,јас лично ја оперирав пред некоја година!Сте слушнале ли некој да има две слепи црева?
А Вие сте слушнале ли дека човек може да се ожени по втор пат?

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 08:28 Мода & Убавина
Сакате ли долга и бујна коса?

Опашката е наједноставна фризура за летото...Меѓутоа, проблем е што опашката им стои убаво само на жените со долга и бујна коса. Ако вие немате бујна коса, не значи дека треба да се откажете од оваа едноставна фризура, затоа што постои трик за да ја нправите косата долга и бујна.

Трикот е во начинот на врзување на опашката, треба да ја разделите косата и горниот дел да го врзете со гумичка, а потоа истото да го направите и со долниот дел. Потоа двете опашки ги спојувате со една гумичка. Така добивате и густина и волумен на косата, а ништо нема да се познава. Погледнете на видеото:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Кога имате стил лесно ќе облечете провокативно парче облека, како што се тесни и црни...
Да одберете добар фустан не е доволно, затоа што мора да ја одберете вистинската нија...
Поп иконата Ријана ја продолжува промоцијата на својата мејк ап линија Fenty Beauty.....
Северина секогаш е чекор напред со модните трендови во регионот и секогаш вешто ја ко...
Велат дека во тинејџерските години сите се во потрага по својот стил...
Манекенката од познатата куќа „Victoria's Secret“ докажа дека нема никаква мана, каде...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...