ВИЦ

Баба на умирање му рекла на внучето:
- Сакам да ти ја оставам мојата фарма. Тоа вклучува ниви, вила, трактор, друга опрема и 22 398 750 долари.
Внукот гледајќи се себе си богат вели:
- О, бабо! Колку си добра! Јас дури и не знаев дека имаш фарма... Каде е?
Со последниот здив бабата прошепнала:
…на Facebook…

ТОП ВИДЕО

Музиката не познава граници и најбрзо ги надминува сите јазични ограничувања и секакви други...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 11 Август 2017 10:42 Мода & Убавина
Најдобар кармин на годината
Уникатниот производ за разубавување, магазинот Vogue го прогласи за кармин на годината...

Кинеската козметичка куќа Kailijume буквално го затресе светот со својот уникатен кармин, кој е целосно проѕирен и има вистински цветови во внатрешноста.

Најинтересниот дел е што остава розева трага на усните кога ќе се нашминкате, а интензитетот на бојата зависи од телесната температура и киселоста на телото (pH) на жената што го носи. Колку потопли сте, толку поинтензивна ќе биде нијанската на ружата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Црниот фустан служи за визуелно намалување на фигурата, но тоа не е случај и кога се ...
Џенифер Анистон се држи до своите стандарди на убавина и нега на кожата, но и таа им...
38 годишната глумица Кејти Холмс присуствувала на премиерата на филмот The Thick...
Во претстојанат есенска сезона ни се враќаат популарните минатогодишни модели на чевл...
Криси Тајген со сопругот била на фестивалот Beautycon во Лос Анџелес...
Србинката Катарина Остојиќ на прошетка во Брисел била облечена со интересен модел на ...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...