Среда, 10 Јануари 2018 17:49 Мода & Убавина
Која боја за коса е уникатна за секоја жена

Фризерка открива единствена боја за коса...Бојата на косата која идеално ќе прилега на секоја жена е бронзена.Оваа комбинација на кафеави и плави прамени,главно околу лицето и краевите на косата изгледа совршено на речиси секоја жена како што вели една фризерка од Њујорк.

Покрај тоа,идеална е за различни нијанси на боја на кожата,бидејќи фризерот лесно може да ја смени длабочината на бојата а притоа и понатаму остане нијанса на карамела.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Адријана Лима е долгогодишна амбасадорка на швајцарскиот производител на часовници IW...
Војвотката и војводата од Кембриџ го посетија англискиот град Ковентри...
Северина на својот Instagram профил објави атрактивна фотографија на која седи покрај...
Хали Бери привлекува внимание каде и да се појави...
Трендовите секогаш доаѓаат и си заминуваат, но некои остануваат вечно...
Џенифер Лопез во приватните моменти и дава предност на комфорната облека...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...