ВИЦ

Мујо пукал во Хасо

На судењето Мујо кој во лов пукал во Хасо судијата го прашува:
- "Зошто сте пукале во Хасо?"
- "Господине судија, не знаев дека е тој, мислев дека во грмушката се крие дива свиња."
- "А кога сфативте дека тоа не е дива свиња?"
- "Па кога и таа почна да пука во мене!"

ТОП ВИДЕО

Децата секогаш препознаваат други деца, без разлика дали се работи за животни или луѓе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Мујо и ХасоМујо вози Ферари, а Хасо фиќо. Фиќото се расипало, па Хасо му вели на Мујо:
- Мујо, да го врзаме Фиќото да ми помогнеш да го шлепаме. Ако возиш пребрзо, јас ќе ти свирам да намалиш.

Вози Мујо 220 км/час, а Хасо му Свири да намали. Го гледа тоа полицаец во меѓувреме и пријавува во станица:
- Ало шефе, што да правам, Ферари вози со 220 км/час, а Фиќото му свири да се тргне?!


Мујо го прашува Хасо во кафана:
- Зошто мижеш додека пиеш?
- Докторот ми кажа дека не смеам да погледнам алкохол.


Во жестока расправија Фата му вели на Мујо:
- Подобро да се омажев за ѓаволот отколку за тебе!
- Брак меѓу блиски роднини е забранет со закон. :P


Мујо ја губи Фата во Супер маркет, застанува до згодна жена и…
– Може да се запознаеме? Јас сум Мујо...
– Марш, манијаку ни заеден, најде баш овде да ми се пушташ!
– Е па овде ја изгубив жената, а веднаш штом застанам до некоја згодна женска, жена ми од некаде излегува.


Фата на Мујо му вика:
- Се сеќаваш лани кога зеде 5 дена одмор и отиде по риба?
- Да, и зошто ми го кажуваш ова.
- Е, па, се јави рибата и кажа да си го земеш детето!


Мујо му раскажувал на Хасо дека отишол во Холандија и шетајќи се една разголена жена му рекла и таа му рекла:
- 1000€ и што сакаш ти правам!

И Хасо:
- Иииии, понатаму, што ти направи?

Мујо:
- Леле каква убава торта ми направи абе прсти да излижеш!


- Мујо, слушна ли, ќе има граѓанска војна!
- Што ти е гајле бе Хасо, ние сме сељаци!


- Добар ден докторе.
- Добар ден Мујо. Како е твојата главоболка денес?
- Аааа, отиде кај мајка и на гости.


Фата гледа низ прозорец и вознемирена трча во кујна и му вика на Мујо?
– Престани да миеш садови, соблечи ја престрилката, земи весник и легни на каучот.
– Што ти е Фато?
– Ништо, мајка ти иде.


Се сретнале Мујо и Хасо:
- Кај си бе ? Шо има ново ?
- Абе отидов до лотаријата и земав грепка, нема да поверуваш ја изгребав колата!
- Стварно?
- Да бе, од бандерата, кога излегував од паркингот.


Страница 1 од 57


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Герет Бејл беше топ тема на денешната прес конференција на Зинед...
Македонија | Македонскиот фудбалер им го направи преубав денот на млади деч...
Македонија | Македонскиот шампион овозможува патување на навивачите со клуб...
Англија | Жозе Мурињо знаеше какви прашања ќе го чекаат на пресот пред дуе...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...
Овие филмски сцени се навистина вредни за паметење...