Среда, 25 Октомври 2017 20:33 Музика
Среќна личност сте ако имате омилена песна
Музиката кај луѓето побудува цел спектар на емоции, а може да ни помогне дури и да преболиме разделба...Со неколку одредени тактови може да ни се извлече и насмевка на лицето. Среќа, тага, возбуда... сето тоа се емоции што може да ни се побудат од некоја песна на радиото, одење на концерт, ноќно излегување на танчерски подиум.

Од музиката не се наежуваат сите. Истражување е спроведено со помош на студенти, кои се ежеле низ целото тело од нивните омилени песни. Тоа им се случувало кога поинтензивно доживувале емоции. Мозоците на испитаниците што емотивно и физички се поврзуваат со музиката едноставно се емотивно посупериорни, додека депресивните луѓе не ја чувствуваат музиката и сите други убави нешта во животот. Во превод, среќна личност сте ако се наежувате од одредена музика.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Првото момче му пристапи на бездомникот и ја побара неговата кофа...
Старите денсери имаат секогаш добар шмек и искуство во играње...
Се сеќавате ли на филмот „Брилијантин“...?
Сите имаме по некоја песна што ни се врти во глава одредено време...
Александра Јанева објави нов сингл „Бам Бам“...
Познатата група Spice Girls повторно се враќа на музичката сцена...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...