ВИЦ

Кумановца га уапала змија и отишја куде доктора:
К: Докторе уапа ме змија.
Д: Куде те уапа?
К: На њиву.
Д: Не те прашују тој него на којо место?
К: Под крушку.
Д: Не бе тој за што те уапа?

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 01 Декември 2017 18:10 Наука
Вулканите се голема закана за човештвото
Стручните лица од Велика Британија предупредуваат дека вулканите се сериозна закана за човештвото...Вулканите се почесто имаат ерупции, па затоа сега се многу посериозна закана за човештвото во споредба со минатото. Анализирајќи ја вулканската активност во претходните 100.000 години, истражувачите од Универзитетот во Бристол направиле хронологија на супер-ерупции, што може да создадат 1.000 гигатони лава.

Вулканот Јелоустон во американската држава Вајоминг е означен како супервулкан кој може целосно да ја промени климата на Земјата со ерупција. Научниците велат дека катастрофалните ерупции се случуваат на секои 17.000 години.

Уште од 2014 година, американските научници предупредуваат дека вулканот во Јелоустон веќе врие. Во случај тој да еруптира, сите градови во радиус од 300 милји целосно ќе се покријат со вулканска пепел до колена.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Археолозите откриле остатоци од 60.000 градби во Гватемала...
Вселенскиот телескоп Chandra X-Ray Observatory на НАСА открива дека е забележан прв ...
Преходно информиравме за феноменот со полната месечина...
Китовите се познати по добро развиените комуникациски вештини...
Претходно пишувавме за феноменот за Крвава месечина...
Верувале или не, претходната недела пристигна селфи од Марс на Земјата...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...