Вторник, 02 Јануари 2018 18:51 Наука
Нумерологија: Пресметајте што ви носи 2018
Преку нумерологијата може да откриете што ве очекува во новата 2018 година...Запишете ги 4 цифри од датата на раѓање и избројте ги сите цифри, па соберете ги со новата година. Вака: Ако сте родени на 02 февруари, направете го следното: 0+2+0+2+2+0+1+8=15.

Ако добивте само една цифра, значи дека тоа е личниот број за годината. Ако добивте двоцифрен број, направете го следното за да добиете една цифра: Ако добивте број 15, 1+5=6, што значи дека вашиот личен годишен број е 6.

Кога го добивте бројот, откријте што тоа значи за вас. Бројот може да ви помогне подобро да одлучите за ситуациите што ве очекуваат во претстојната година.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Археолозите откриле остатоци од 60.000 градби во Гватемала...
Вселенскиот телескоп Chandra X-Ray Observatory на НАСА открива дека е забележан прв ...
Преходно информиравме за феноменот со полната месечина...
Китовите се познати по добро развиените комуникациски вештини...
Претходно пишувавме за феноменот за Крвава месечина...
Верувале или не, претходната недела пристигна селфи од Марс на Земјата...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...