Недела, 07 Јануари 2018 18:50 Наука
Кинеска вселенска лабораторија паѓа на земјата

Кинезите објавија дека Tiangong 1 може да сруши во март 2018...Кина објави дека помеѓу февруари и април оваа година,старата кинеска вселенска лабораторија ќе падне на земјата,но не се знае каде точно.Проблемот е што Кина не може да контролира каде ќе се сруши Tiangong 1,така што постои можност да падне во некое населено место.

Оваа информација каде ќе падне,научниците велат ќе се знае само неколку часа пред уривањето кога ќе влезе во атмосферата на земјата.Сепак,шансите дека овој 8,5 тони тежок вселенски отпад заврши во населено подрачје се 1:10000.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Археолозите откриле остатоци од 60.000 градби во Гватемала...
Вселенскиот телескоп Chandra X-Ray Observatory на НАСА открива дека е забележан прв ...
Преходно информиравме за феноменот со полната месечина...
Китовите се познати по добро развиените комуникациски вештини...
Претходно пишувавме за феноменот за Крвава месечина...
Верувале или не, претходната недела пристигна селфи од Марс на Земјата...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...