ВИЦ

Го прашува синот својот татко Ром:

- Taто, ќе ми купиш ли едно Мерцедес?

- Работи сине, па заработи. Јас триесет години работев во Германија како коњ!

- Е јас тоа не го можам. Јас ќе мора да работам како лимар ии како чистач.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 08 Јануари 2018 15:37 Наука
Како комуницирале неандерталците порано

Вокални експерти истражувале како ненадерталците порано комуницирале меѓу себе...


Првиот пронајден комплетиран скелет на неандерталец бил предмет на анализа преку кого е дојдено до интересно сознание за нив. Краткото видео "Neanderthal: The Rebirth" открива како се разбирале неандерталците.

Гласните жици, ширината на носот, обликот на черепот и факторите се земени во предвид при реконструкцијата:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Археолозите откриле остатоци од 60.000 градби во Гватемала...
Вселенскиот телескоп Chandra X-Ray Observatory на НАСА открива дека е забележан прв ...
Преходно информиравме за феноменот со полната месечина...
Китовите се познати по добро развиените комуникациски вештини...
Претходно пишувавме за феноменот за Крвава месечина...
Верувале или не, претходната недела пристигна селфи од Марс на Земјата...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...