ВИЦ

Роднини

Мујо и Фата со автомобил се враќаат од град. Се скарале тие и по пат гледаат 2 свињи. Мујо ја прашува Фата:
- "Фато, зарем она не се од твоето семејство?"
- "Да Мујо, свекорот и свекрвата!"

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 21 Јануари 2018 18:11 Наука
Пронајдена недопрена кралска гробница во Сибир

Сибирска долина на кралевите...Археолозите кои работат во јужниот дел на Сибир пронајдоа недопрени замрзнати гробници каде што има можност да се закопани припадници на кралското семејство Ситијана.

Оваа гробница постои веќе 2800 година и поголема е од фудбалски терен,а се смета дека е најстара и најголема во регионот.Иако Ситијаните не граделе населби,позади себе оставиле бројни гробници исполнети со накит,оружје,злато,богато декорирани садови и многу други предмети.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Археолозите откриле остатоци од 60.000 градби во Гватемала...
Вселенскиот телескоп Chandra X-Ray Observatory на НАСА открива дека е забележан прв ...
Преходно информиравме за феноменот со полната месечина...
Китовите се познати по добро развиените комуникациски вештини...
Претходно пишувавме за феноменот за Крвава месечина...
Верувале или не, претходната недела пристигна селфи од Марс на Земјата...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...