Недела, 21 Јануари 2018 18:22 Наука
Фасцинантни видеа со метеорска топка

Метеорот кој прелета шест држави во САД ги престраши луѓето...Метеорот кој прелета над Мичиген предизвика земјотрес во тоа подрачје со јачина од 2 степени по Рихтеровата скала.Американското здружение за следење метеори соопшти дека примило над стотина пријави за огнена топка која се движела над Мичиген,над Детроит и низ неколку други сојузни држави.

Некои жители на Мичиген пријавија дека се тресат нивните домови,а здружението изјави дека метеорот влегол длабоко во атмосферата пред да се распадне.

Првото видео на овој линк.

Второто видео го има на овој линк.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Археолозите откриле остатоци од 60.000 градби во Гватемала...
Вселенскиот телескоп Chandra X-Ray Observatory на НАСА открива дека е забележан прв ...
Преходно информиравме за феноменот со полната месечина...
Китовите се познати по добро развиените комуникациски вештини...
Претходно пишувавме за феноменот за Крвава месечина...
Верувале или не, претходната недела пристигна селфи од Марс на Земјата...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...