ВИЦ

На брегот од Охридското езеро уметник црта пејсаж. До него се приближуваат Мујо и син му и застануваат зад неговиот грб.

Откако извесно време ја набљудуваат работата на уметникот, Мујо поучно му вели на синот:
- Гледаш ли сине, како се мачат луѓето што немаат фотоапарат?


ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Наука
Огромен светлечки објект го осветлил ноќното небо над Лас Вегас во вторник навечер...
Колку пати ви се случило да ја запознаете личноста и во истиот момент да го заборавите нејзиното им...
Последната полна Месечина годинава ќе се појави на католичкиот Божик...
Кетрин Хант, биоархеолог, открила шокантен факт за египетските мумии...
Ракетната проба на американската морнарица предизвикала паника кај жителите...
Планетите Јупитер, Венера и Марс денес ќе бидат јасни и лесно видливи на ноќното небо...
Д-р Зоран Крстевски, филозоф и астролог, објаснува за интелигенцијата и карактерот за позитивните д...
Книгата „Blinded By Science“ на Метју Силверстоун, докажува дека дрвјата го подобруваат нашето здра...
Телескопот Кеплер забележал необични структури во близина на ѕвездата KIC 8462852...
Елон Маск одамна зборува дека човекот мора да бара алтернативен дом...
Сигурни сме дека секој би тргнал на вакво патување...
Небото над Плутон е сино, а на одредени места има и вода во смрзната состојба...
Вселенскиот брод NASA-in Mars Reconnaissance Orbiter е заслужен за најновото откритие, чија задача...
Целосното затемнување на Месечината заедно со супермесечината е голем спектакл, кој ќе се случи во...
Лидерот на Tesla Motors и SpaceX работи на случајот за испраќање на луѓе на црвената планета Марс.....
Снимано е летачко „чудовиште“, праисториска птица со огромни крилја ги исплашила луѓето...
Страница 9 од 51


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...