Сабота, 11 Ноември 2017 16:44 Вести
За Трамп се важни односите со Русија
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјавил дека сака да има добри односи со Владимир Путин...Доналд Трамп за време на посетата на виетнамската престолнина Ханој, рекол дека има добри односи со Путин, иако се навредил поради обвинувањето за мешање во претседателските избори во САД.

Трамп оценил дека многу животи ќе спаси со договорот што утринава го постигнал со Путин во врска со Сирија, за време на кратката средба на маргините од вториот ден на самитот за Азиско-пацифичката економска соработка.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Мистеријата со озлогласениот чилеански брод конечно ќе биде обелоденета...
Десет китови се насукале на индонезиска плажа и во моментот луѓето мислеле дека не мо...
Десет китови се насукале на индонезиска плажа и во моментот луѓето мислеле дека не мо...
Делегацијата на Северна Кореја на самитот на Меѓупарламентарната унија предала писмо...
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјавил дека сака да има добри односи со Владимир...
Младоженецот ја славел последната вечер како ерген, но вечерта била кобна за него...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....