Сабота, 11 Ноември 2017 16:44 Вести
За Трамп се важни односите со Русија
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјавил дека сака да има добри односи со Владимир Путин...Доналд Трамп за време на посетата на виетнамската престолнина Ханој, рекол дека има добри односи со Путин, иако се навредил поради обвинувањето за мешање во претседателските избори во САД.

Трамп оценил дека многу животи ќе спаси со договорот што утринава го постигнал со Путин во врска со Сирија, за време на кратката средба на маргините од вториот ден на самитот за Азиско-пацифичката економска соработка.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Меѓу загинатите има и цивили,аеродромот е затворен...
Повеќе од 10000 луѓе протестираат пред парламентот во Атина...
Анкетата спроведена од Политико, укажува дека повеќето испитаници ја поддржуваат Опр...
Рекордно ниските температури земаат и човечки животи, а некои се соблекуваат и се бањ...
Наводно минатата недела претседателот поттикнувал демонстранти на насилство...
Колоната на автопатот завеана подолго од еден час...


24FUDBAL.com.mk

Англија | И натаму трае трансфер сагата со чилеанскиот офанзивец од редовит...
Франција | Големо негодување од трибините на „Паркот на принцовите“ во Пари...
Македонија | Се бараат причини зошто Елмас не доби минутажа на дуелот во ту...
Македонија | 26 годишниот напаѓач Марко Симоновски кој има три настапи за ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...
Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...