Сабота, 11 Ноември 2017 19:56 Вести
Ким Џонг Ун е спремен за напад врз Америка
Делегацијата на Северна Кореја на самитот на Меѓупарламентарната унија предала писмо до претседателот на Русија Владимир Путин...Во писмото пишувало за спремноста на Пјонгјанг да изведе нуклеарен напад врз Америка. Тоа била оригинал реакција на врховниот раководител на Северна Кореја Ким Џонг Ун, на настапот на претседателот на САД, Доналд Трамп, во САД.

Америка е запозната со ова, по што ставот на Вашингтон се променил кон Северна Кореја. Трамп ја обвинува Северна Кореја дека претставува опасност за цел свет. Претседателот на Америка рекол дека „човекот-ракета (мислејќи на Ким Џонг Ун) спроведува мисија што е самоубиствена за него и неговиот режим“.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Меѓу загинатите има и цивили,аеродромот е затворен...
Повеќе од 10000 луѓе протестираат пред парламентот во Атина...
Анкетата спроведена од Политико, укажува дека повеќето испитаници ја поддржуваат Опр...
Рекордно ниските температури земаат и човечки животи, а некои се соблекуваат и се бањ...
Наводно минатата недела претседателот поттикнувал демонстранти на насилство...
Колоната на автопатот завеана подолго од еден час...


24FUDBAL.com.mk

Англија | И натаму трае трансфер сагата со чилеанскиот офанзивец од редовит...
Франција | Големо негодување од трибините на „Паркот на принцовите“ во Пари...
Македонија | Се бараат причини зошто Елмас не доби минутажа на дуелот во ту...
Македонија | 26 годишниот напаѓач Марко Симоновски кој има три настапи за ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...
Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...