Сабота, 11 Ноември 2017 19:56 Вести
Ким Џонг Ун е спремен за напад врз Америка
Делегацијата на Северна Кореја на самитот на Меѓупарламентарната унија предала писмо до претседателот на Русија Владимир Путин...Во писмото пишувало за спремноста на Пјонгјанг да изведе нуклеарен напад врз Америка. Тоа била оригинал реакција на врховниот раководител на Северна Кореја Ким Џонг Ун, на настапот на претседателот на САД, Доналд Трамп, во САД.

Америка е запозната со ова, по што ставот на Вашингтон се променил кон Северна Кореја. Трамп ја обвинува Северна Кореја дека претставува опасност за цел свет. Претседателот на Америка рекол дека „човекот-ракета (мислејќи на Ким Џонг Ун) спроведува мисија што е самоубиствена за него и неговиот режим“.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Мистеријата со озлогласениот чилеански брод конечно ќе биде обелоденета...
Десет китови се насукале на индонезиска плажа и во моментот луѓето мислеле дека не мо...
Десет китови се насукале на индонезиска плажа и во моментот луѓето мислеле дека не мо...
Делегацијата на Северна Кореја на самитот на Меѓупарламентарната унија предала писмо...
Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјавил дека сака да има добри односи со Владимир...
Младоженецот ја славел последната вечер како ерген, но вечерта била кобна за него...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....