Четврток, 04 Јануари 2018 18:13 Вести
Светот е во огромна опасност

Шест активни вулкани на земјината површина...Дејли Мејл пишува дека додека некои вулкани во светот покажуваат знаци на смирување, други може да имаат ерупции следната година.Уште се наведува дека вулканските активности кои најмногу ги проучуваат научниците се долж зоната на пацифичкиот појас и тихиот океан, која претставува место на спојување на неколку тектонски плочи.

Британскиот весник исто така наведе и за неколку вулкани на континенталниот дел од земјата,на хавајските острови, како и подводни.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...