Понеделник, 08 Јануари 2018 15:17 Вести
Американскиот астронаут Џон Јанг почина

Американскиот астронаут Џон Јанг починал во петокот ноќта во својот дом во Хјустон...


Јанг е деветтиот човек што стапна на Месечината во 1972 година. Почина на 87-годишна возраст поради воспаление на белите дробови, соопшти НАСА.

Неговата кариера траела над 40 години, и за тоа време Џонг Јанг два пати бил на Месечината, и шест пати во вселената. Тој е единствен астронаут што пилотирал и бил командант на четири различни вселенски летала. Тој бил поморски офицер, тест-пилот и астронаутски инженер. Слава ти голем човеку.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...