Среда, 10 Јануари 2018 09:41 Вести
Апсење за трговија со човечки органи во Косово

Меѓународна потерница за апсење на Харел...Израелски државјанин Моше Харел кој е обвинет за вмешаност во скандалот со трговија со човечки органи во Косово пред десет години е уапсен во Кипар, а приштинските власти побараа негова екстрадикција како би му се судило.Се тврди дека Харел бил обвинет за барање луѓе на кои им е потребна трансплантација на бубрези,ветувајќи им исплата до 12000 евра.

Ројтерс вели дека примателите на органи,претежно израелци,плаќале помеѓу 80000 и 100000 евра ,меѓутоа некои донатори никогаш не добиле пари.Се тврди дека и Русија исто така издала меѓународна потерница за апсење на Харел.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...