Среда, 10 Јануари 2018 19:05 Вести
Снег го завеа Мадрид и направи хаос

Колоната на автопатот завеана подолго од еден час...Снежното невреме и ниските температури кои ги погоди САД,ја зафатија и Европа,каде снегот го парализира посебно Мадрид и направи хаос на патиштата.На видеото кое е објавено на социјалните мрежи може да се види колона од автомобили која стои повеќе од еден час завеана на автопатот.

Иако луѓето се обидуваат да си помогнат како знаат и умеат,сепак децата тешко ја толерирале ситуацијата во која биле.Во видеото уште се нагласува дека ниту една од дежурните и спасувачки служби не поминала низ овој пат како би им помогнале.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...