Вторник, 16 Јануари 2018 17:14 Вести
Русите живи се смрзнуваат на -67 степени

Рекордно ниските температури земаат и човечки животи, а некои се соблекуваат и се бањаат во смрзнатите реки...


Во руската република Јакутија две лица умреле од студенило во моментот кога излегле надвор од возилото што им се расипало поради екстремно ниските температури во регионот.


Температурите во тие предели паднала на неверојатни -67 степени Целзиусови. Канцеларијата на гувернерот на Јакутија соопшти дека централното греење во сите домаќинства и деловни објекти функционира нормално и сите имаат агрегатори со електрична енергија доколку дојде до прекинување на струјата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...