Среда, 17 Јануари 2018 19:36 Вести
Американците не сакаат Опра да се кандидира за претседателка

Анкетата спроведена од Политико, укажува дека повеќето испитаници ја поддржуваат Опра Винфри повеќе од актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп...


Без оглед на тоа што Опра Винфри има поголема поддршка од Доналд Трамп, сепак Американците сметаат дека таа не треба да се кандидира за претседателка на САД. Причината за тоа е што демократите попрво би поддржале некој кандидат со искуство во политиката.

Во овој момент дури 73% од демократите ја преферираат Опра Винфри наспроти актуелниот претседател Трамп, а ситуацијата со републиканците е со дури 76% од испитаниците.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...