Четврток, 18 Јануари 2018 17:31 Вести
Хаос на улиците на Атина

Повеќе од 10000 луѓе протестираат пред парламентот во Атина...Повеќе од 10000 луѓе се собраа пред парламентот во Атина,каде група демонстранти фрлаа молотови коктели на полицијата,на што полицијата одговори со солзавец.Причина за ова е затоа што пратениците гласаа за нов пакет мерки што ги наметнаа меѓународните кредитори во Грција,во замена за нови заеми.

АНА вели дека најголемиот грчки синдикат на приватниот сектор ГСЕЕ одржал состанок пред парламентот денес,и се противи на новите закони кои го ограничуваат правото на штрајк.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...