Четврток, 18 Јануари 2018 17:33 Вести
Пеколни пресметки во Триполи

Меѓу загинатите има и цивили,аеродромот е затворен...Најмалку 11 луѓе се мртви,а 37 повредни во пресметките близу аеродромот во Триполи.Вооружениот судир на ривалските групи избувна во зори,а директорот на болницата во Триполи за либијска телевизија изјави дека меѓу загинатите има и цивили.

Аеродромот во Триполи е затворен,а сите авиони кои летаа за Триполи се пренасочени за Мисурату.Британската агенција Ројтерс наведува дека Рада,една од ривалските групи делува како антитерористичка единица и го контролира аеродромот Матига во Триполи,како и окружниот затвор.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...