Недела, 21 Јануари 2018 18:18 Вести
Ниту Папата Фрањо не е недопирлив

Папата погоден во глава со залетан предмет...Папата Фрањо за време посетата на Чиле е погоден со нешто што изгледа како парче облека или крпа додека се поздравувал со насобраната маса на улиците.Папата се возел во својот "папа автомобил" на пат за литургијата која се одржала на отворено во престолнината Сантијаго.Поглаварот на Римокатоличката црква ги поздравувал верниците кога дошло до инцидентот,но папата не го спречило тоа и продолжил да се смее и да ги поздравува луѓето.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

САД не поддржува размена на територии...
Огромната маса во Индија упаднала во полициска станица во Индија и така им пресудиле ...
Новата амбасада која чини милијарди долари...
Индиецот Шива имал среќа колку што е тежок...
Владата на Велика Британија доби ново министерство што ќе се занимава со проблемот на...
Папата погоден во глава со залетан предмет...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...