ВИЦ

Калкулатори

Го застануваат Мујо на граница и го прашуваат:
- "Mујо, што носиш во куферите?"
- "Калкулатори!"
- "Ајде отвори да видиме!"
Мујо ги отвара куферите, а таму оружје, ножеви, пиштоли, пушки, бомби...
- "Мујо! Ти кажа дека носиш калкулатори!"
- "Па, со ова се пресметуваме ние во Босна."

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вести
Британката Кармен Гринвеј (41) починала поради пад од велосипед, на кој направилa селфи фотка само...
Камерон Тимс (14) од Австралија случајно снимал крокодил што го нападнал додека се бањал со семејст...
Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала се почувствувал во Црна Гора...
Лиза Милер минатата недела во Шкотска го запросила Џим Кер, таткото на три деца, кој ја прифатил не...
Скопје го задрмаа повеќе земјотреси со умерена јачина и предизвикаа паника кај граѓаните...
Кели Карни од Велика Британија тврди дека нејзината ќерка Феј била исклучена од настава затоа што ј...
Пожарот се шири преку Фунчал, престолнината на португалскиот остров Мадеира...
Во Рио е отворен оган против новинарите, кои биле во официјалниот автобус што ги превезувал до цент...
Полската полиција ја прекинала кариерата со веројатно најстарата фатална љубовница, 80-годишната б...
Родната куќа на имамот Фетулах Гулен ќе биде претворена во јавен тоалет, пренесуваат турските медиу...
Доктор од Манчестер ја алармирал полицијата кога забележал нешто чудно во грмушките...
Најмалку 10 лица се загинати, а над 20 се ранети во Минхен...
Играта Pokemon Go зема замав и луѓето веќе претерано се изложуваат на опасност поради неа...
Сликата со мајката и таткото како го држат мртвороденото бебе ја потресе јавноста...
Војската тврди дека го симнала од фотелјата претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган и ја презе...
Турција паѓа во амбис, војската во земјата официјално ја презема власта и планира пуч врз претседат...
Страница 6 од 165


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...