Останато- Мамо, мамо, навистина ли сум грда?
- Ти реков да не ме викаш „мамо“ на улица!


- Зграпчи ја цврсто. Соблечи ја целата облека од неа и фрли ја на кревет.
- И?
- И потоа, измиј ги садовите, испазари... додека таа не се наспие.


- Драги, не мислиш ли дека сум идеална?
- Да, се разбира! Ти си многу повеќе од идеална!
- Колку повеќе...?
- Па околу 20 кила.


- Тато, тато сите ли прикаски почнуваат со „си биле...“?
- Не, некои почнуваат „ако гласате за мене...“!


- Беше на море годинава?
- Не бе какво море, докторот ми кажа никако солено!


Автобус со туристи застануе на граница. После пола саат влегува шоферот и вика:
- Да не фали некој?

Никој не се јавува, го пале он автобусот и тргнува. После поминати 10 км. отпозади иде Трпе и му вели на шоферот.
- Трпана моја ја нема?
- Добро бе, нели прашав јас дали некој фали.
- А бе не ми фали, само ти кажувам?


Уписи на факултет 2017:
- Ќерко, што се запиша?
- Во продавничката, Родео меко.


Таткото политичар добива писмо од синот:

- Мили тато (политичар)...
Тука во Германија ми е многу убаво, луѓето се многу арни, и ми се допаѓа. Арно ама мили тате, мене ми е многу срам кога одам на факултет со моето ново ферари, а сите други одат со воз...
Твојот син Стаменчо.

- Мили сине
Да му се невиди.. еве ти 25 милиони на твоја сметка. И те молам престани да ме резилиш пред светот. Оди најди и купи си еден воз!
Те сака тато.


Оди некоја баба кај гинеколог на преглед.
- По прегледот на излегување се свртела и му рекла на докторот:
- Абе синко, тебе те знае ли мајкати што работиш?!


- Каде бе со тој памет?
- На одмор бе.


Страница 1 од 311


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...