ВИЦ

И се растипал авотмобилот на плавуша на сред автопат. Застанал еден камионџија и ја прашува:
- Што се случи?
Плавушата:
- Тој проклет ветар, ми ги изгасна свеќиците!

ТОП ВИДЕО

Добивате екстра заоблен задник ако ги правите овие вежби во теретана, а видеото не е за оние со слабо срце...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

ПлавушиОди плавуша во уметничка галерија и прашува некој уметник:
- Може да ве прашам нешто? Што претставува оваа глупава слика?

Овој ја гледа студено и одговара:
- Госпоѓице, тоа е огледало!


Разговараат две плавуши и едната ја прашува другата:
- Кој Windows го имаш на Компјутерот...?
- Welcome. А ти?
- Еее и јас истиот.


Плавуша отвaрa Кoкa Кoлa и на капачето пишува “oбиди се пoвтoрнo”.

Гo зaтвaрa шишетo, пaк oтвaрa.
Плавуша и се јавува на својата мајка и почнува да се жали:
– Мамо, овој мој неблагодарен маж пак не сака да јаде леќа!
– Ќерко, кажи ми што и ставаш додека ја вариш?
– Оп-па! А треба ли и да се вари?!


Зошто плавуша собира шишиња во затвор?

- Затоа што мисли дека ќе ја пуштат со кауција.


Како да изнервираш плавуша?

- Дај и лист хартија на којшто од двете страни пишува: „Заврти од другата страна“.


Зашто плавуше имав најубави ноге?

Па кој нема у главу има у ноге!


Две плавуши разговараат:
- Слушна ли дека оџачарот Илчо го прегазила кола?

Втората:
- Денес човек ни на кров не е безбеден.


Седи плавуша во автобус, и приоѓа една баба и вели:
- Девојко, дали сакаш да се замениме?
- Што? Јас да бидам баба?!


Страница 1 од 70


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација зад...
Македонија | Еден од најдобрите млади фудбалери на Македонија го сумираше в...
Македонија | Избраниците на Благоја Милевски достојно се простија од Европ...
Македонија | Македонија го намали раното водство на Португалија со одличен ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Туристката не може да му се нарадува на морето и сурфа на плитко... сурфањето е секси...
Сексапилната убавица се разголува во одредени дози колку за да ви ја покаже својата е...
Тука имате мноштво девојки на располагање, кои не се двоумат за да се соблечат пред к...