ВИЦ

Млиот Мујо


Среќава малиот Мујо полицаец и го прашува:
- "Колку е часот?"
- "15:30"
- "Ќе дојдете ли да ми го испушите во 16:00?"

Полицаецот изнервиран трча по малиот и среќава еден свој колега:
- "Зошто го бркаш детево?"
- "Ми кажа да му го испушам во 16ч!"
- "Па чекај човече, што си запнал, сега е 15:35!"

ТОП ВИДЕО

Музиката не познава граници и најбрзо ги надминува сите јазични ограничувања и секакви други...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Прашања и ОдговориКако циган откачува девојка?

- Ќе ти се јавам кога ќе се истуширам.


Како се вика на крадец во демократијата?

- Стручњак за спонтан пренос на сопственост.


Зошто Германија е НЕМАчка?


- Бидејќи таму нема будали кои што рмбаат три смени за 100-200 евра.


Македонски начин на прифаќање критика?

- А ти да не си поарен?!


Како се пушта Охридски фраер?

- Ела мор на сонце, побела си од пеперуткине. :-)


Штo стануваш кога ке дипломираш?

- Невработен!


Како на турски се вика Скопско Радлер?

- Јачмен Фанта.


Како се вика КАМИН на Македонски?

- Влези.


Како се вика на кумановски Алиса во земјата на чудата?

- Стојанка у Веро!


А симпатијата на грчки како се вика?

- Nea ebes.


Страница 1 од 89


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...