ВИЦ

Влегува егеец во кафана и вика -Кој го спаси син ми од давење, кој го извади од
реката??? И еден од гостите скромно дига рака и му вика -Јас го спасив
син ти... -Кај му е капата бе, а!?

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 05 Октомври 2017 07:19 Шоу Бизнис
Која е љубовната тајна на Голди Хон и Курт Расел?
Долгите бракови во Холивуд се вистинска реткост...Не е чудно што сите сакаат да ја знаат љубовната тајна на актерката Голди Хон и Курт Расел, која трае веќе над 3 децении. Двајцата се во врска веќе 34 години, што е вистинска вечност за холивудските поими. Кога ја прашале актерката што е тајната на нивната долговечност, таа спремно одговорила: „Одамна ќе се разведев доколку некогаш се омажев за Курт“.

„Бракот е интересна психолошка работа. Ако сакаш да бидеш со некој, важно е да се омажиш за него. Ако имаш независност, ако имаш доволно свои пари и ја сакаш својата независност, тогаш постои некоја психолошка предност што не сте омажени. Таа ви дава слобода да одлучувате. За мене, јас одлучив да останам во врска, Курт одлучи да биде со мене и ние ја сакаме својата одлука“, објаснува Голди.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Постапките, одлуките и комплетниот живот на познатите личности  се секогаш на су...
Глумицата Кели Брук го запросила својот долгогодишен дечко Џереми Париси...
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и познатата манекенка Кара Делевињ, веќе со ден...
Британската глумица Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи...
После впечатливото презентирање на МТВ доделувањето на награди, Рита Ора на доделува...
Деми Ловато вели дека нема повеќе диети и горда е на своето тело...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...