Вторник, 14 Ноември 2017 10:59 Шоу Бизнис
Елтон Џон прекина концерт поради пијаното
Елтон Џон го прекина концертот во Индијана, затоа што не бил задоволен од наштиманоста на пијаното...Елтон со пцовки довикувал до неговата екипа, која очигледно не можела брзо да реагира и да ги отстрани техничките проблеми. Пијаното неколку пати се замрзна за време на изведувањето на песната "Philadelphia Freedom".

„Многу ми е жал, но нема да свирам ако не звучи добро“, рече Елтон Џон.

Пејачот го изгубил трпението и барал итно штимање, па концертот после кратка бил продолжен.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Тунискиот моден креатор Азедин Алаја почина на своја 77 годишна возраст...
Драгана Мирковиќ направила голем спектакл во Њујорк, посетители чекале пред салата...
Пејачката Јелена Карлеуша објавила видео без шминка...
Малколм Јанг, гитаристот и основач на бендот AC/DC, почина на 65 годишна возраст...
Се наближува Мундијалот во Русија, кога очите на цел свет ќе бидат насочени кон најго...
Силвестер Сталоне, кој важи за еден од најпопуларните глумци од акциони филмови, е во...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....