Недела, 07 Јануари 2018 19:41 Шоу Бизнис
Закажана свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Свадбениот обичај кој Меган Маркл ќе го прекрши со добра причина...Свадбата на Меган Маркл и принцот Хари секако ќе биде венчавка на годината а младата двојка забрзано се припрема за церемонијата која ќе се одржи во замокот Виндзор. Меган и Хари ќе го изговорат судбоносното Да на 19 мај во параклисот на Свети Ѓорѓи,кој е дел од замокот,а до олтарот 36 годишната убавица ќе ја доведе нејзина мајка.

Иако стариот обичај налага невестата до олтарот да ја води татко и,тоа е и првата свадбена традиција што Меган ќе ја прекрши со добра причина,односно разводот на нејзините родители во 1988 година.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Ким Кардашијан и Канје  Вест ја споделија веста со фановите дека добија трето де...
Сандра Африка е една од најпривлечните пејачки...
Пејачката од бендот "The Cranberries", Долорес О'Риордан почина во Лондон на 46 годин...
Никој не го препозна 62 годишниот актер...
73 годишната пејачка го покажа своето тело на плажа...
Тенисерката објави селфи фотографија на Инстаграм...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...