Понеделник, 08 Јануари 2018 15:10 Шоу Бизнис
Зошто принцот Вилијам секогаш го држи синот за рака

Принцот Вилијам и Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон се најпознатите членови од кралското семејство...


Тие строго се држат до традиционалните фамилијарни правила на однесување. Дали се прашувате зошто Вилијам секогаш е до принцот Џорџ, а Кејт секогаш ја држи принцезата Шарлот? Сето тоа е припрема за иднината на Џорџ.

Татковците се главно задолжени за дисциплината, насочувањето, заштитата и снабдувањето на семејството. Вообичаено е да ги гледаме татковците како минуваат повеќе време со синовите, учејќи ги за нивните одговорности што еден ден ги чекаат. Се верува дека е потребен маж за да може момчето да биде маж. На нивните слики тоа е очигледно.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Постапките, одлуките и комплетниот живот на познатите личности  се секогаш на су...
Глумицата Кели Брук го запросила својот долгогодишен дечко Џереми Париси...
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и познатата манекенка Кара Делевињ, веќе со ден...
Британската глумица Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи...
После впечатливото презентирање на МТВ доделувањето на награди, Рита Ора на доделува...
Деми Ловато вели дека нема повеќе диети и горда е на своето тело...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...