Недела, 11 Февруари 2018 18:24 Шоу Бизнис
Анџелина Џоли: Умот е она што ве дефинира

Анџелина Џоли е примерна мајка на шест деца...


Џоли не може да ги одбие своите деца за ниту една желба, но сепак ги учи на животните вредности и да ја споделуваат својата среќа со другите, како и да се борат за нештата што им се важни.

Таа им рекла на ќерките дека она што ги издвојува е желбата да им помогнете на другите.

„Секој може да облече фустан и да стави шминка, но вашиот ум е она што вас ве дефинира“, вели Анџелина.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Постапките, одлуките и комплетниот живот на познатите личности  се секогаш на су...
Глумицата Кели Брук го запросила својот долгогодишен дечко Џереми Париси...
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и познатата манекенка Кара Делевињ, веќе со ден...
Британската глумица Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи...
После впечатливото презентирање на МТВ доделувањето на награди, Рита Ора на доделува...
Деми Ловато вели дека нема повеќе диети и горда е на своето тело...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...