ВИЦ

Полицаец гледа мало дете како пуши цигари и му вика:
- Знаеш ли дека пушењето го скратува животот за пола? Колку години имаш?
- 12.
- Ете, да не пушеше, сега ќе имаше 24.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 13 Февруари 2018 15:41 Шоу Бизнис
Џиџи Хадид е премногу слаба, откри дека е болна

Веќе долго време се шпекулира дека Џиџи Хадид е болна, а сега таа и официјално призна...

Џиџи Хадид призна дека со години има проблем со тироидната жлезда, и се третира холистички затоа што не и верува на конвенционалната медицина.

„Сите што коментирате зошто и како се промени моето тело со текот на годините, еве што не знаете. Кога на 17 години почнав да работам со мода, немав дијагноза со Хашимото синдром, така што сите што мислевте дека сум преголема за модната индустрија, всушност видовте воспалителни процеси и задржување на водата како последица од тоа. Можеби сум преслаба според вашите критериуми, но стресот, честите патувања и премногу динамина во секојдневието го направија своето“, објасни Хадид.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Постапките, одлуките и комплетниот живот на познатите личности  се секогаш на су...
Глумицата Кели Брук го запросила својот долгогодишен дечко Џереми Париси...
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и познатата манекенка Кара Делевињ, веќе со ден...
Британската глумица Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи...
После впечатливото презентирање на МТВ доделувањето на награди, Рита Ора на доделува...
Деми Ловато вели дека нема повеќе диети и горда е на своето тело...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...