Среда, 14 Февруари 2018 14:23 Шоу Бизнис
Блејк Лајвли ослабе 28кг. после бременоста

Американската глумица Блејк Лајвли открива техника за слабеење...


Оваа техника на Блејк и помогнала да ослабне 28 килограми после породувањето во октомври 2016 година. Таа тогаш ја роди Инес и се беше во ред.

Се разбира, потоа мајката имаше проблем со вишокот на килограми, но затоа почнала активно да вежба. Неодамна се пофали со своите резултати на Инстаграм, односно објавила слика од тренингот. Очигледно сите мускули ги тонирала со помош на здрава храна и константно вежбање со тренер.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Постапките, одлуките и комплетниот живот на познатите личности  се секогаш на су...
Глумицата Кели Брук го запросила својот долгогодишен дечко Џереми Париси...
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и познатата манекенка Кара Делевињ, веќе со ден...
Британската глумица Тилда Свинтон не ги крие своите замрсени емотивни односи...
После впечатливото презентирање на МТВ доделувањето на награди, Рита Ора на доделува...
Деми Ловато вели дека нема повеќе диети и горда е на своето тело...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...