Четврток, 08 Јуни 2017 09:55 Спорт
Ѓорге Иванов ги одликуваше ракометарите на Вардар

Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше членовите на РК Вардар со „Медал за заслуги за Македонија“...РК Вардар доби покана во вилата на Претседателот на РМ, за да му биде врачено признание „Повелба на Република Македонија“.Македонските поддржувачи на македонскиот спорт веднаш излегоа на плоштад за да им оддадат чест на ракометарите на Вардар, кои постигнаа историски успех и ја направија Македонија горда.Ракометарите ја освоија титулата во Лигата на шампионите, круната што е сон за сите клубови.


Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Шпанија | Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона по двата неуспеш...
Македонија | Вечерва фудбалерите на Шкендија ќе истрчаат на „Сан Сиро“ на ...
Шпанија | „Светците“ се огласија на социјалните мрежи доцна во ноќта и го и...
Македонија | Вечерва со почеток од 20 часот Вардар го започнува двобојот с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Јулија снимала видео во црно бела боја за да не потсети дека треба малку да обрнеме ...
Керолајн го оптегнува и го разголува своето секси тело на житните полиња...
Дизајнерот Адам Сакс одбрал супер секси девојка и почнал да ги дизајнира нејзините би...