ВИЦ

Жената му вика на мажот:
- Доста бе седиш пред тој телевизор... што толку има тој што јас немам!?

Мажот одговара:
- Mute.


ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 17 Јуни 2017 08:43 Спорт
Серена Вилијамс игра тенис во седмиот месец од бременоста

Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмори од спортот...Серена објавила видео на Instagram како тренира со стомакот, очигледно тоа не и претставува проблем. Сигурно таа многу повеќе знае од нас што треба, а што не треба да прави.

„Дефинитивно планирам да се вратам. Уште не завршив. Ова е само нов дел од мојот живот. Се надевам дека моето бебе ќе биде на трибините и ќе навива за мене и нема да плаче многу“, вели Серена.

Серена очекува дете со својот вереник, инвеститорот и основачот на социјалната мрежа Reddit, Алексис Оханиан.


Heavily pregnant Serena Williams still playing... by goloviliga

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...