Четврток, 27 Јули 2017 09:49 Спорт
Ноле официјално нема да игра до крајот на 2017
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...„Донесов одлука да не се натпреварувам и да не играм ниту еден турнир до крајот на сезоната од 2017 година. Морав да донесам таква одлука. Вимблдон беше многу тежок, добив повреда и се консултирав со лекарите, откако со повредата стана полошо. Сите се согласија дека морам да одморам. Се мора да се одвива природно. Ќе се трудам да поминам квалитетно време со фамилијата, а за месец иполовина со Јелена ќе станеме родители по втор пат“, рече Новак.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....