ВИЦ

Во училиштето научивме :
- Да џвакаме мастики со затворена уста.
- Да спиеме со отворени очи.
- Да пишуваме СМС-пораки без гледање во телефонот.
- Да се преправаме дека го разбираме секој збор што ќе го каже професорот.
- Да лажеме.
- Да се преправаме дека пишуваме.:)
-Да ги декорираме кориците на тетратките.
И кој тврди дека училиштето не е корисно?

ТОП ВИДЕО

Горан Миланов од Струмица се снимал на работното место во Швајцарија и преку шеги кажува за работата и животот таму...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 16 Јуни 2017 10:26 Фудбал
Кристијано Роналдо сака да си оди од Реал Мадрид и Шпанија?

Шпанија | Португалскиот весник „А Бола“ излезе со насловна страна дека Кристијано Роналдо сака да ја напушти Шпанија поради обвиненијата дека затајувал данок...Се пишува дека Кристијано Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид и шпанскиот фудбал. Ваквата негова желба потекнува од обвиненијата дека затајувал данок.

Роналдо е обвинет дека затаил данок од околу 15 милиони евра помеѓу 2011 и 2014 година. Тој веднаш ги негираше таквите обвиненија.

Брзо по демантот, португалскиот весник „А Бола“ излезе со сторија дека имаат инсајдерска информација дека Кристијано Роналдо сака да го напушти шпанскиот фудбал.

Португалецот бил навреден од обвинувањата за нечесност и измама, и не сака веќе да игра фудбал во земјата.

Таквата одлука Роналдо му ја соопштил и на претседателот Флорентино Перез.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Англија | На гостувањето кај Саутемптон, Жозе Мурињо беше исклучен во фини...
Македонија | Илија Несторовски одново е херојот на Палермо, Македонецот со...
Италија | Илија Несторовски и Палермо вечерва имаа специјална поддршка, пр...
Англија | Александре Лаказет беше херојот на „Топчиите“ на дуелот со ВБА, ...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Кејти преку црно-белата призма од леќата на професионалниот камерман успева да се про...
Кристета е згодна русокоса девојка, која дефинитивно знае како да позира, а згора на ...
Цревото за брзо пиење пиво ќе ви помогне многу, а Менди со своето секси тело ќе ви де...