ВИЦ

Мујо бил на лов во Африка и после неколку недели се враќа дома и Хасо го прашува:
- Како помина, утепа ли нешто?
- Ехеее, како не, 10 лавови, 20 хиени, 30 газели, и едно 15тина Ноуплизови.
- Што се тие бе ноуплизови?
- Не знам ни јас, мали црни бегаат цело време и викаат No please!!!

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 08 Октомври 2017 14:45 Фудбал
По Де Брујне и Батшуаји распали по Босанците

СП 2018 | И Миши Батшуаји не беше импресиониран од условите за игра на „Грбавица“, напаѓачот на Челси вели дека теренот бил како нива за компири...„Црвените Ѓаволи“ се разочарани од теренот на кој ги одмерија силите со Босна и Херцеговина во квалификациите за СП 2018.

Кевин Де Брујне истакна дека последен пат на волку лош терен играл кога бил дете и имал 7 години.

На критиките се приклучува и Миши Батшуаји, напаѓачот на Челси вели дека теренот бил како нива за компири.

„Никогаш не сум играл на вакви услови, терен беше како нива за компири“ – истакна голгетерот по крајот на средбата.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...