ВИЦ

Мирис

Се сретнале двајца пријатели.
- "Абе пријателе, го знаеш оној мојот комшија Циго, што живее во куќата до мене?"
- "Да го знам, е што е со него?"
- "Па имаше сообраќајна несреќа и докторите морале да му го отстранат носот."
- "Леле, и сега како ќе мириса?"
- "Не мириса, и понатаму смрди!"

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Недела, 08 Октомври 2017 14:51 Фудбал
Буфон не сакаше да го размени дресот со Димитриевски

СП 2018 | Легендата на Италија, Џиџи Буфон не сакаше да го размени дресот со Столе Димитриевски, но голманот на „Аѕурите“ имаше добра причина за тоа, дресот кој го носеше против Македонија беше специјален...Против „Црвено-жолтите“, Италија го презентираше новиот дрес, а во чест на 20 годишната кариера на Џиџи Буфон со „Аѕурите“, беше направена специјална промоција.

И додека домаќините настапија со гостинскиот дрес во бела боја, легендата помеѓу стативите за прв пат го облече „синиот“ дрес како награда за напорната работа и посветеноста во изминатите две децении.

По крајот на натпреварот, Столе Димитриевски сакаше успомен и проба да го размени дресот со Џиџи Буфон, но иконата на светскиот фудбал за жал мораше да го одбие Македонецот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...