Недела, 08 Октомври 2017 14:55 Фудбал
Главоболка за Хајнкес уште првиот ден

Германија | Мануел Нојер открива дека би можел да биде надвор од терените многу повеќе од првичните прогнози, голманот вели дека се потребни и до шест месеци за да ја санира повредата...Првиот голман на „Баварците“ заработи фрактура на стапалото и се очекуваше да се врати на терените на почетокот од годината.

Но 31 годишниот Германец сега открива дека би можел да паузуира и до шест месеци, односно да биде надвор од стројот до март или април.

„Има рана која треба да заздрави, за ткивото да се обнови потребни се и до шест месеци“ - открива Мануел Нојер.

Ваквите вести сигурно не се добри за новиот тренер Јуп Хајнкес со оглед на тоа дека резервата на Мануел Нојер не импресионираше со своите партии.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...