Недела, 08 Октомври 2017 14:55 Фудбал
Главоболка за Хајнкес уште првиот ден

Германија | Мануел Нојер открива дека би можел да биде надвор од терените многу повеќе од првичните прогнози, голманот вели дека се потребни и до шест месеци за да ја санира повредата...Првиот голман на „Баварците“ заработи фрактура на стапалото и се очекуваше да се врати на терените на почетокот од годината.

Но 31 годишниот Германец сега открива дека би можел да паузуира и до шест месеци, односно да биде надвор од стројот до март или април.

„Има рана која треба да заздрави, за ткивото да се обнови потребни се и до шест месеци“ - открива Мануел Нојер.

Ваквите вести сигурно не се добри за новиот тренер Јуп Хајнкес со оглед на тоа дека резервата на Мануел Нојер не импресионираше со своите партии.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...