Вторник, 14 Ноември 2017 10:20 Фудбал
Вентура не сака да слушне за оставка

СП 2018 | Селекторт на Италија, Џампјеро Вентура вели дека не си поднел оставка и истакна дека за неговата иднина во следните денови ќе разговара со првиот човек на федерацијата, Карло Тавекио...„Аѕурите“ од дома ќе го гледаат мундијалот во Русија и за прв пат по 60 години нема да бидат дел од едно Светско првенство, па веднаш по елиминацијата многу медиуми пренесоа дека селекторот Џампјеро Вентура си поднал оставка по срамниот резултат.

Сепак, стратегот послем полноќ се појави на прес конференција и демантираше дека се повлекува од селекторското столче.

„Не сум поднел оставка бидејќи се уште немам разговарано со претседателот на ФФИ” – рече Вентура. „Жал ми е што доцнам, но сакав да се поздравам лично со секој фудбалер”.

„Ова е тежок резултат, бев убеден дека ќе ја надминеме оваа пречка. Разочаран сум бидејќи нацијата заслужува повеќе”.

„Сакам да им се извинам на сите Италијанци, но само за резултатот, не и за посветеноста”.

Запрашан уште еднаш за оставка, тој порача: „Ќе треба да проанализирам безброј работи. Ќе се сретнам со луѓето од федерацијата и ќе разговарам за следниот чекор. Имам одличен рапорт со Карло Тавекио (претседателот) и сите останати луѓе. Деновиве ќе разговараме”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....