Петок, 01 Декември 2017 09:59 Фудбал
Дали Мурињо ќе го паркира автобусот на Емирати?

Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајцата стари ривали, Арсен Венгер и Жозе Мурињо па психолошката војна веќе започна...Откако седна на жешкото столче на Олд Трафорд, „Специјалниот“ се мачи на гостувањата кај топ шест екипите на табелата. На седум натпревари кај Челси, Арсенал, Манчестер Сити, Ливерпул и Тотенхем, Жозе Мурињо има само три поени и еден гол.

Во оваа серија спаѓа и поразот од 2-0 на гостувањето кај Арсенал минатата сезона, што беше прва победа во првенството за Венгер над лутиот ривал Мурињо во 13 обиди.

Па Арсен Венгер беше запрашан дали очекува Жозе Мурињо да го паркира автобусот и со дефанзивен приод да обезбеди добар резултат.

„Не, не очекувам ништо посебно. Мислите ми се насочени само кон тоа како играчите да се одморат добро” – вели менаџерот на Арсенал.

„Манчестер јунајтед е силен тим и ќе гледаме да се справиме со проблемите кои тие ќе ни ги креираат. Очекувам да напаѓаат, нема само да се бранат”.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...
Шпанската полиција привела 34 лица, меѓу кои имало и шестмина тенисери...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...