- Се надевам ќе го продадете тоа ваше куче. Мојата ќерка не можете да го заврши часот по пеење затоа што вашето куче ужасно виеше.
- Извинете госпоѓо, но вашата ќерка прва почна.

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Thursday, 21 December 2017 09:49 Фудбал

Англија | Манчестер јунајтед прими гол во 93. минута и беше елиминиран од Лига Купот на Англија откако со 2-1 загуби од Бристол Сити, Челси го доби мечот со Борнмут...

Во Лига купот нема да има две мега средби, Манчестер јунајтед ја загуби пресметката со Бристол Сити.

Мурињо настапи со изменет, но силен состав во кој стартери беа Погба и Ибрахимовиќ, но Манчестер јунајтед се посрамоти.

По мирното прво полувреме, Брајан во 51. минута постигна прекрасен гол за водство на Бристол Сити од 1-0.

Само седум минути подоцна Ибрахимовиќ реализира од слободен удар за израмнување на 1-1, негов прв гол по враќањето од тешката повреда.

И кога се очекуваше дека натпреварот ќе отиде во продолженија, Манчестер јунајтед прими гол, Смит погоди во 93. минута за конечни 2-1.

Како што беше елиминиран Манчестер јунајтед, така помина Челси, со гол во 93. минута.

Сините поведоа преку Вилијан во 13. минута, во 90. Гослинг изедначи на 1-1. Но брзо потоа Мората реализираше за победа на Челси од 2-1.

Извор: 24FUDBAL.com.mk