ВИЦ

- Деца, кои се првите предвесници на пролетта?

Сите на цел глас:
- Кокичињатаа!
- Неее, туку сељаци што брмчат со моторите. :))


ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 10 Јануари 2018 17:28 Фудбал
Евертон: Вуду магија е виновна за трансферот на Лукаку!

Англија | Главниот акционер во Евертон, Фархад Мошири вели дека Ромелу Лукаку одбил да стави потпис на нов договор со „Карамелите“ поради вуду магија...Белгиецот минатото лето заврши во Манчестер јунајтед во трансфер вреден 75 милиони фунти, плус уште десетина милиони фунти во бонуси.

Евертон немаше друга опција освен да го продаде напаѓачот откако Ромелу Лукаку одби да стави потпис на нов договор.

Главниот акционер на Евертон, Фархад Мошири сега откри дека тие сториле се што можеле за да го задржат голгетерот, но морале да се разделат поради вуду магија.

„Потрошив две лета во обидите да го убедам Ромелу да остане. Првото лето, потрошив три месеци со неговиот агент, со него, неговата мајка и неговото семејство и успеав да го задржам додатни 12 месеци” – вели британскиот милијардер со потекло од Иран.

„Потоа, минатото лето му понудивме подобар договор од оној на Челси. Секоја понуда на Челси ние ја изедначивме, но тој не сакаше да остане. Во тоа време сакаше да игра за Челси”.

„Можам да ве осигурам дека сторивме се што можевме за да го задржиме. Ако ви кажам каква плата му понудивме, нема да ми верувате. Му понудивме подобра плата од онаа која му ја нудеше Челси и неговите агенти дојдоа во Финч Фарм да стават потпис на договорот. Роберт Елстоун (главниот извршен директор на Евертон) исто така беше таму, сите коцки се поклопија и одеднаш сред состанок, Ром се јави на неговата мајка. Таа беше на аџилак во Африка и вуду магионичар рекол дека тој треба да оди во Челси и тука пропадне се. Кога замина во Лос Анџелес, повеќе не планираше да се врати”.

Ромелу Лукаку сепак не се пресели во Челси, Манчестер јунајтед реагираше во последен момент и го украде од пред носот на „Сините“.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...