Среда, 10 Јануари 2018 17:33 Фудбал
Агентот на Баркли доби богатство од Челси

Англија | Вкупниот трансфер на Баркли во Челси изнесуваше 22 милиони фунти, дел од колачот отиде во рацете на неговиот агент...Рос Баркли го официјализираше трансферот во англискиот првак Челси, со кого долг период беше поврзуван.

Репрезентативецот на Гордиот Албион премина во Лондон за сума од 15 милиони фунти, онолку колку што Евертон доби на име на негово обештетување.

Звучи неверојатно, но медиумите на Островот пренесуваат дека агентот на Баркли добил неверојатни седум милиони фунти за потписот на неговиот фудбалер за Челси.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...