Четврток, 11 Јануари 2018 09:26 Фудбал
Кеита побарал уште сега да се пресели во Ливерпул

Англија | Медиумите од Германија пишуваат дека Наби Кеита побарал до крајот на овој месец да се пресели на Енфилд, РБ Лајпциг ќе му ја исполни желбата доколку Ливерпул плата помеѓу 15 и 20 милиони евра...„Црвените“ минатото лето се обидоа да го ангажираат 22 годишниот фудбалер од средниот ред, но РБ Лајпциг не сакаше да слушне за продажба.

Ливерпул сепак успеа да го капариса Наби Кеита, и да договори трансфер вреден над 60 милиони евра за летото во 2018.

Но откако Филипе Кутињо потпиша за Барселона оваа недела, клубот од Енфилд изрази желба да го промени планот и уште сега да го донесе Наби Кеита.

Медиумите од Германија сега пишуваат дека самиот играч го известил РБ Лајпциг дека сака до крајот на месецот да се пресели во Мерсисајд.

„Биковите“ се подготвени да му ја исполнат желбата, но за тоа да се случи, Ливерпул ќе треба да плати помеѓу 15 и 20 милиони евра.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...