Четврток, 11 Јануари 2018 09:31 Фудбал
Де Брујне сакал да игра за Ливерпул

Англија | Ливерпул бил во срцето на Белгиецот, но дали е се уште така...Кевин Де Брујне, моментално важи за еден од најдобрите фудбалери на денешницата, а низ социјалните мрежи кружи едно видео на кое е тој на рана возраст, како дава интервју за белгиски медиум.

Одговарајќи на прашањето кој му е најомилен тим, а воедно и фудбалер, тогаш, големиот белгиски талент од Гент, даде мошне интересен одговор.

„Мојот омилен тим е Ливерпул, а мојот омилен фудбалер Мајкл Овен“ издвои Де Брујне.

Извор: 24FUDBAL.com.mk

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Australia Open започнува средината на јануари, а Новак Џоковиќ сеуште не закрепнал це...
Новак Ѓоковиќ официјално изјави дека нема да игра тенис до крајот на оваа година...
Искусната Американка не може да ја спречи ниту седмиот месец од бременоста да се одмо...
Македонија | Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги одликуваше чле...
Македонија | Ракометниот клуб Вардар со победа од 24 - 23 над фаворизираниот фрнацу...
Поради големи проблеми на компанијата Uniklo што го спонзорира Новак Ѓоковиќ, тенисе...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...